SETA 2019 Güz Dönemi Kurs Programı

SETA 2019 Güz Dönemi Kurs Programı

Amaç

SETA yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (3 ve 4. sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden, çeşitli alanlardan öğrenciler başvurabilir. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA kurs adaylarının araştırma konularına yönelik derin bir ilgi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekmektedir. Adayların SETA yayınlarını takip etmeleri teşvik edilmektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dahil etmektedir: iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, tarih, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık vb.

Kursiyerler SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alır?

SETA kurs programının temel eğitim yaklaşımı yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede kursiyerler eğitimleri süresince SETA’da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olur. Kursiyerler eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olur ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alır. 

Kurslar Hangi Alanlarda Düzenlenmektedir?

SETA Ankara: Dış Politika, Siyaset, Hukuk ve İnsan Hakları, Eğitim ve Sosyal Politikalar, Enerji, Güvenlik, Insight Turkey (Ankara).

SETA İstanbul: Ekonomi, Toplum ve Medya, Avrupa, Strateji, Enerji, Editörya (Yayın Hazırlık), The New Turkey.

Kurs Ücretli midir?

SETA kurs programı ücretsizdir.

Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilir.

Kurs Yeri Neresidir?

Kurs SETA’nın Ankara ve İstanbul binalarında gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan öğrenciler kurs süresince kalacakları yeri temin etmekten sorumludur. SETA kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

Kurs Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Güz kurs dönemi altı haftadır. Güz döneminde kursiyerlerin (Hafta içi mesai saatleri içerisinde) yarı zamanlı olması beklenmektedir. Ön değerlendirmeden geçen başvurular mülakata çağrılacaktır. 

Son Başvuru Tarihi Kurs Başlangıç-Bitiş Tarihi
17 Ekim 2019 4 Kasım – 13 Aralık 2019

 

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru SETA web sitesi aracılığıyla online form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına kurs başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.İlgili Kurumlar

Bülten için kayıt olun

Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncellemeleri alın. Sizi spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.